Kazatel se blíží

Kazatel se blíží! Český horor od českého autora!

Už zbývá jen měsíc a kousek a letos vám nabídneme již druhou knihu pod hlavičkou Golden Dog. První, kterou byste měli nalézt i ve vašem knihkupectví. Ano, konečně plníme sliby a snažíme se k vám dostat standardními distribučními kanály. Kazatel tak přijde i k vám!

Kazatel je temný, mrazivý hororový román o středověkém knězi Řehořovi a mladíkovi ze současnosti, Gabenovi. Jedině jejich společné úsilí jim dává šanci jednou provždy skoncovat s něčím, co nechce nic víc než se dostat na světlo. Za jakoukoli cenu!

Kdo je autor?

Autorem románu Kazatel je jihočeský hororový autor Honza Vojtíšek, který se doposud představoval především jako autor povídkový – hororové sbírky Z druhé strany, Útočiště nebo u nás vydané Sešívance. Kromě autorství se Honza na rozvoji českého hororu podílí i redaktorskou, pořadatelskou a také překladatelskou prací.

Gaben výrazně nakrčil nos. Pomalu prohlížel podlahu. U zadního východu z místnosti ho něco zaujalo. „Ale…“ popošel tam. „Zdá se, že tu přece něco je.“ Zvedl za potrhané křídlo mrtvé tělíčko netopýra. Tedy přesněji část těla. Spodní půlka byla kdoví kde. Podle stop nejpravděpodobněji v něčím břiše.

O čem to je?

Román Kazatel sleduje osudy dvou postav. První je Gabriel alias Gaben, který žije v současnosti, je mladý, ale v hlavě to má srovnané, jen sem tam si s přáteli užívá na večírcích. A zrovna experiment s tajemnou mastí na jednom takovém večírku se mu stane osudným. Jeho život nabírá úplně nový směr.

Druhou postavou, na kterou se Kazatel soustředí, je kněz Řehoř. Žije v 15. století, snaží se řídit malou farnost na jihu Čech a pomáhat lidem. I jemu ale jedna v podstatě náhodná událost změní život. Gaben i Řehoř žijí v jiné době, ale najednou mají mnoho společného. Cosi, co u nich hledá světlo. Protože víc to nepotřebuje. Ale i světlo je někdy moc. Až příliš…

Sluch zachytil chrčení dříve než zrak pohyb. Obojí však žalostně pomalu. Přítmím objímajícím drzé paprsky pochodně cosi prolétlo, prudce vrazilo do Řehoře a povalilo ho na zem. Pochodeň knězi vypadla z ruky, nezhasla však ani se neodkutálela nijak daleko, viděl tedy velmi dobře. Měl-li možnost. Ještě se totiž pořádně nerozkoukal a cosi, co na něm trůnilo a tlačilo jeho tělo k zemi, ho udeřilo do tváře. Cítil neústupnou tvrdost kloubů nemilosrdné pěsti, snažící se prorazit kůži obličeje. Zasáhlo ho pět úderů, než se mu podařilo zvednout paži a nastavit ji jako štít. Trochu to pomohlo, i když kadence úderů nijak nepolevila.

Kniha by měla vyjít k 1. červnu 2019 a bude k dostání v široké distribuční síti. Kvalitní český horor od českého autora existuje a není to chiméra!