Michal Březina

Michal Březina

Michal Březina – nikoli ten krasobruslař, naštěstí – je nejen grafik, který se podílel na vizuální stránce knih nakladatelství Golden Dog. Spolupráce již začala knihou Zatracenci (grafická úprava obálky a sazba knihy). Pokračovala knihami Agentura 2: Střepy minulosti (grafická úprava obálky) a Kazatel (kompletní vytvoření obálky a sazba knihy). V současnosti Michal Březina spoluvytváří každou knihu nakladatelství Golden Dog.

Narodil se roku 1977 v okolí Aše a v následujících letech začal poznávat, jak zábavné je udivovat učitelky českého jazyka obskurními slohovými pracemi. Své první texty uplatnil jako zpěvák několika metalových kapel (Ephell Duet, Sitra Achra, Cassage, Štáb ZS-CO, hostoval u Onanizer a Empty Feeling). V téže době také křižoval stopem po Evropě.

Roku 2016 ohromil společnost Albatros Media a.s. svou hravou sci-fi Měsíční deník, jež předkládá osobité zážitky posledního českého kosmonauta Marcela Šebesty na Měsíci roku 2081. V roce 2018 vydal hororovou povídku Mensibia v antologii Uchovej mou duši (2018). V časopise Pevnost uveřejnil povídky PARAZIT a Zabiják z Kaichanu (2017). Je šéfredaktorem e-magazínu Vanili.cz, spolupracuje s časopisem Howard. Věnuje se grafickému designu. Ženatý. Má dceru Johanku.

Michal Březina v nakladatelství Golden Dog

Do smrti daleko

Není nebe nad Mexikem