Honza Vojtíšek

Honza Vojtíšek (* 1978) se narodil v severomoravské Orlové, již přes dvacet let však žije v Jižních Čechách. Milovník papírových knih, hororu, asijské ženské krásy, kozaček a nohou v nich vsunutých, japonských kapel a dobrého jídla.

O Honzovi je toho možné v souvislosti s hororem říct skutečně hodně. je vydavatelem elektronického hororového čtvrtletníku Howard. Spoluorganizuje HorrorCon a je editorem hororových antologií. Vydal tři povídkové sbírky:

Povídkami přispěl Honza Vojtíšek do více než deseti antologií v Česku, Polsku a na Slovensku, například: Na hroby, Poslední polibek, Zombie apokalypsa, Antologie českého hororu, 3. český thriller, Gorefikacje, Słowiańskie koszmary, Ve špatný čas na špatném místě.

Přispívá i do časopisů, kdy kromě domovského magazínu Howard to byly také OkoLica Strachu, Kobka, Drabble na Niedzielę.

Stal se finalistou slovenské soutěže Cena Béla 2016. Sám pak pravidelně dělá porotce v literární soutěži na Horor Webu.

Podle jeho scénářů vzniklo osm hororových komiksů. Jeden z nich vyšel v knize Sešívance jako jedna z forem spolupráce dvou autorů, tentokrát klasicky komiksově scenáristy a kreslíře.

Jednoznačně patří k nejplodnějším, nejaktivnějším a nejvydávanějším hororovým autorům u nás. Jeho osobní stránky najdete zde.

Golden Dog vydal tyto knihy Honzy Vojtíška

Za tebou (2016)

Sešívance (2018)

Kazatel (2019)

Ďáblův hřbet (2022)

Bafni na něj! (2023)

Sešívance: Druhý steh (2023)