Ross Jeffery

Ross Jeffery
Foto: Archiv autora

Ross Jeffery je britský autor knih Tome, Juniper a Tethered. Za svou práci získal nominace na cenu Brama Stokera i na cenu Splatterpunk. Pracuje v Bristolu jako výkonný ředitel nakladatelství STORGY Magazine. Publikoval v mnoha knižně vydaných publikacích a často píše pro internetové literární časopisy. Ross žije v Bristolu se svou ženou Annou a dcerami Evou a Sophií.

Nakladatelství Golden Dog je rádo, že může na českém trhu prezentovat tohoto osobitého britského autora, jehož deviza je skutečnost, že neděsí žádnými monstry, nepotřebuje k tomu nutně fantastické prvky, protože si jednoduše vystačí s tím, jací jsme my, lidé. Jeho postavy jsou velmi propracované, atmosféra jeho děl nesmírně intenzivní.

V nakladatelství jsme si autora doslova zamilovali, protože v roce 2022 vydáváme rovnou dvě jeho knihy – Zůstanou jen skvrny (Only the Stains Remain, 2021) a Připoutaní (Tethered, 2020). V obou případech se jedná o příběh, který do jisté míry řeší vztah otce a syna. A každá z kniha tak činí naprosto odlišným způsobem. První velmi intenzivně, brutálně, druhá spíše dramaticky, nikoli hororově. V obou případech vás ale Ross Jeffery přesvědčí o tom, jak je skvělým autorem. V jeho příbězích byste nechtěli vystupovat.

Ross Jeffery u nakladatelství Golden Dog

Zůstanou jen skvrny

Připoutaní