Mízožravci na obzoru

Přes prázdniny si dáváme s vydáváním pauzu, což ale neznamená, že na ničem nepracujeme. Druhá polovina roku už je nastartována a my na ni připravujeme ještě dvě další knihy. Tou první bude románová prvotina Petra Bočka s názvem Mízožravci.

Foto: Petr Karafiziev

Přesné datum vydání knihy Mízožravci zatím nemáme. Rádi bychom ji stihli ještě během září, ale vše bude záležet na tom, jak půjdou korektury. Zatím tedy nadále platí, že kniha vyjde během října 2019.

Petra Bočka jsme vám představili v samostatném článku, který končí touto větou: Na Petrově tvorbě je vidět, že je možné spojit hororovou zálibu s historickou. A právě propojení historie a hororu dostanete i v připravovaném hororovém románu Mízožravci.

Skoro by to vypadalo, že se chce Golden Dog zaměřit především na historický horor, ale Mízožravci se tentokrát nepodívají tak daleko do minulosti jako Kazatel. On i minulý režim dával prostor těm správným zrůdám.

Mízožravci však nejsou komunistický horor. Mízožravci jsou horor o tom, co ani komunisti nedokázali ovlivnit, horor o tom, že se v jednom městě může skrývat něco, co je pro každého hrozbou, ale přitom se najdou tací, kteří to chtějí udržovat a nechat růst.

Připravte se na Háj a na setkání s jeho Ochránci. Ne, nebude to milé setkání, hlavně v případě, pokud nezapadnete a nebudete se jim líbit. Již na podzim 2019 se k vám dostane další český horor od českého autora. A stejně jako Honza Vojtíšek i Petr Boček patří k těm v současnosti nejlepším.

Mízožravci jsou na korekturách a připravuje se finální podoba obálky, na které spolupracují fotograf Petr Karafiziev, který nasnímal fotografie pro knihu Agentura: Střepy minulosti, a grafik Michal Březina, jenž se staral o celkovou grafickou podobu Kazatele. Obálka je tedy v dobrých rukou. Brzy vám ji představíme.