Kozlí lidé vystrkují ďáblův hřbet! Šokující fotka, která roztřásla internet!


Kozlí lidé – ani koza, ani člověk… A přesto tak trochu obojí. Podivná stvoření, jejichž existenci nyní potvrdily i údajné záběry z fotopasti. Co jsou tyto bytosti zač? Je možné, že existují?

Kozlí lidé
Zdroj: Pxfuel

Bájní tvorové známí z mýtů i novodobějších městských legend kráčejí mezi námi. Jedni tvrdí, že jde o démony, druzí se přiklánějí k tvrzení, že se jedná o dosud neobjevený živočišný druh. Jsou ale i tací, kteří rozšiřují teorie o nepovedených vědeckých experimentech…

Schovejte své miláčky

Legenda o bytosti známé jako Goatman se rozšířila v americkém státě Maryland. Největší boom zažila v 70. letech 20. století, ale její kořeny sahají už do 50. let. V té době docházelo v Prince George’s County k záhadnému mizení domácích mazlíčků, zvláště psů, jejichž mrtvoly bývaly často nalezeny okolo místní železniční trati. Někdy se ale tělo psa našlo úplně jinde a bez hlavy.

„Kecy,“ říká k tomu starousedlík Hank. „Goatmana si vymyslely místní děcka. Jsou znuděný! Ale je fakt, že se tu čoklové ztrácej pořád docela dost. To je divný. Pár zdechlin jsem kdysi viděl, jo, ale řek bych, že je prostě srazil vlak. Žádnou zrůdu jsem tu nikdy nepotkal.“

Seznamte se s Goatmanem

Hank se možná s žádnou nesetkal, existuje však celá řada popisů, včetně záběru z fotopasti, které se shodují, že se jedná o bytost s lidskou tváří a tělem pokrytým srstí. Stvoření prý trochu připomíná fauna – spodní část těla má Goatman kozí. Barry Pearson, folklorista z marylandské university, říká, že legendu svědomitě udržuje mládež. Vypráví si hrůzné zážitky o útocích na milenecké dvojice nebo o tom, jak mezi stromy zahlédli děsivé monstrum.

Kozlí člověk
Jedná se o fake, nebo fotopast zachytila skutečného tvora z masa a kostí?
Foto: Cryptid Wiki – Goatman

„Nevím, co jsem vlastně viděla,“ popisuje svůj zážitek Susanne, „ale vyděsilo mě to. Celou dobu, co jsme se s Joshem procházeli, jsem měla pocit, že mě něco sleduje. Chtěla jsem jít domů. Uslyšeli jsme, jak za námi zapraskaly větvičky. Otočili jsme se a já pak skutečně zahlédla, jak cosi mizí mezi stromy. Bylo to obrovské a zdálo se mi, že to mělo rohy. Utíkalo to po dvou.“ Susanne však zároveň připouští, že se mohlo jednat jen o strachem zjitřenou mysl a hru temných stínů.

Která verze je pravdivá?

Kdo je tedy Goatman? Variací příběhu je několik. Možná byl kdysi vědcem pracujícím v Beltsville Agricultural Research Center, kde experimentoval s kozami. Možná to byl jen podezřele vypadající osamělý muž žijící v nedalekých lesích. A možná… možná že tento svět má pořád svá neodhalená tajemství.

Tajemný most
Přes Pope Lick Creek vede nechvalně proslulý most, s nímž je spjata děsivá legenda o Pope Lick Monster. Foto: Wikipedia / Ihcoyc / CC BY-SA 3.0

Nehladit, nekrmit, nepřibližovat se

Podobným tvorem je také bytost označována jako Pope Lick Monster (lidověji Kozí muž), která terorizuje okolí v sousedství Louisville v Kentucky. Zdejší legendy vypráví příběhy o Kozím muži žijícím pod mostem vedoucím přes Pope Lick Creek. Stvoření k sobě údajně láká své oběti pomocí hypnózy, k čemuž hojně využívá i jakýsi zvláštní hlas. Poté člověka sleduje, jak v transu skončí pod koly projíždějícího vlaku. Jiné historky tvrdí, že děsivý a hypnotický je už samotný zjev příšery. Ti, kteří přecházejí přes most, jsou pak pod vlivem záhadné síly donuceni skočit dolů. Někteří lidé věří, že původ Kozího muže souvisí s dávno zesnulým farmářem, co kdysi kupčil se samotným ďáblem, a aby si ho naklonil na svou stranu, jako oběť mu věnoval kozy.

A jak tedy vypadá?

Pope Lick Monster je popisován jako kříženec člověka, kozy a někdy také ovce. Má bizarně zdeformované tělo muže, silné kozlí nohy porostlé srstí, světlou kůži na obličeji, zahnutý nos, oči posazené široko od sebe a z čela mu ční krátké, avšak ostré rohy.

Místní legenda o Pope Lick Monster patří mezi jedny z nejděsivějších a lidé dychtiví po senzaci se rádi vydávají všanc nebezpečí, které jim nabízí zdejší most a možnost osobního setkání s nestvůrou. Dlužno dodat, že okolí mostu je spjato s nejednou tragickou nehodou. O pravdivosti příběhu se asi nedozvíme nic bližšího. Je totiž možné, že žádný skutečný svědek nepřežil…

Takhle nějak mohl vypadat Trenčanský ďas.
Foto: Pxfuel

Ďáblův hřbet, místo, kde není radno se ztratit

Tyhle zvláštní tvory však nenajdeme jen za velkou louží. Existují dobové zprávy, které popisují podobné bytosti, jež se kdysi dávno vyskytly i v hlubokých lesích Ďáblova hřbetu  na hranici Slovenska a Moravy. Jeden z nejranějších dobových záznamů pochází již z roku 1297 a hovoří o událostech, které potkaly jednu z výprav prostých lidí, co se vydali za prací do tehdejší Matúšovy země.

„Už když jsme do těch lesů vjeli, zdálo se nám, jako by nás někdo sledoval. Nebo něco,“ vyprávěla Anna, přímý svědek těchto znepokojivých událostí. Dnes již bohužel mrtvá. „Pohledy v zádech, sotva znatelné pohyby, jakmile jsme se ohlédli. Někteří z nás se neustále ohlíželi,“ vzpomínala. „Některým se zdálo, že jsme zahlédli podivné obrysy. Obrovské siluety… Vysoké, rohaté, děsivé, nelidské. Šla z nich hrůza.“

Nález archeologům působí noční můry

Kromě toho byly v tamějších jeskyních objeveny podivné nástěnné malby, zvláštní kosti podobné lidským, ale mnohem větší, a obrovské lebky s dlouhými rohy. Vědci dosud marně hledají odpověď na otázku, o jakého živočicha by se mohlo jednat. Skelet neodpovídá popisu žádného dosud popsaného zvířete. Co když to ale zvíře není? Trenčanský ďas tak zřejmě i nadále zůstane nevyřešenou záhadou.

* * *

A takto bychom mohli pokračovat dál a dál. Je na těchto historkách alespoň zrnko pravdy, ptáte se? To vskutku nevíme. Ale myslíme si, že je důležité zachovat si otevřenou mysl. Přece jen jsme hororové nakladatelství.

Kromě toho myslíme také na to, že pokud byste se chtěli ponořit do světa, v němž ožívá dávný folklór, rádi bychom vás pozvali k četbě jedné naší žhavé novinky.

Ďáblův hřbet vás zavede do hlubokých lesů, v nichž žije něco mnohem horšího, než jsou nebezpečně hladoví medvědi…

Ďáblův hřbet

Autor článku: Nelly Černohorská

Zdroje: Wikipedie – Goatman, Wikipedie – Pope Lick Monster, Cryptid Wiki, Only in your state, Extra.cz

Co by vás mohlo také zajímat?


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *