Polly Hall

Polly Hall
Foto: Archiv autorky

Polly Hall (1975) je autorka, jejíž tvorbu popisují jako krásně nenápadnou, syrovou a niternou a také vysoce imaginativní. Polly vydala povídky v několika antologiích a se svou poezií a flash fiction vyhrála několik soutěží. Absolvovala tvůrčí psaní na Bath Spa University a obdržela magisterský titul. Je dlouhodobou členkou Somersetské spisovatelské skupiny, sama pořádá workshopy zaměřené na tvůrčí psaní.

Taxidermistova milenka se stala jejím románovým debutem. Za tento román byla nominována na cenu Brama Stokera a obdržela IPPY Gold Medal Award Winner (ocenění nezávislých nakladatelů). Kniha získala pozitivní recenze v New York Times, Foreword Reviews a Kirkus Reviews. Nakladatelství Golden Dog na český trh přivádí autorku právě jejím debutem Taxidermistova milenka. Nechte se strhnout moderním gotickým příběhem, který v sobě má odkaz na tak klasické dílo, jako je Frankenstein, ale přitom se jedná o současnou prózu s úchvatnou představivostí. Polly Hall je autorkou, která o sobě určitě dá ještě slyšet. A i když má romantika v jejím příběhu zásadní roli, rozhodně se nejedná o young adult.

Žije nedaleko továrny na cider se svou kočkou Vishnu. Hromadí knihy a ráda šťouchá klackem do ohniště. Více o jejím psaní a jejích projektech naleznete na www.pollyhall.co.uk, na Twitteru nebo na Instagramu @PollyHallWriter.

Polly Hall v nakladatelství Golden Dog

Taxidermistova milenka