Kazatelův křest

I když se Kazatelův křest, tedy křest prvního románu Honzy Vojtíška Kazatel konal v celkem komorní atmosféře, jsme vděční všem, kdo došli. Užili jsme si celkem snad čtyřhodinovou debatu o knihách, kdy samozřejmě došlo i na samotný křest knihy Kazatel.

Křest provedli zástupci serveru Knižní díra Kristina a Pedro, jimž tímto velmi děkujeme za účast a za splnění své dobrovolné povinnosti kmotrů. Povídání o hororových autorech i o erotických knihách bylo jednoznačně přínosné, alespoň by se dalo soudit podle toho, že se do debaty zapojovali i účastníci, nikoli jen samotný autor Honza Vojtíšek.

A co že byla esence, kterou se křtilo? Že by to skutečně byla látka, která hraje důležitou roli v románu Kazatel? Tak v tom případě je dobře, že ji nikdo nevypil, protože jinak… Ale o tom více už v samotném románu. Rozhodně vás dovede překvapit obrazotvornost a nápaditost scén, které se v románu Kazatel odehrávají.

Anotace

Kazatel je temný, mrazivý hororový román o středověkém knězi Řehořovi a mladíkovi ze současnosti, Gabenovi. Jedině jejich společné úsilí jim dává šanci jednou provždy skoncovat s něčím, co nechce nic víc než se dostat na světlo. Za jakoukoli cenu!

Jako vzpomínku na Kazatelův křest několik fotografií, které na křtu pořídila Anxieta Rosier.