EV Knight

Zdroj: Archiv autorky

EV Knight je americká autorka příběhů žánrů horor a temná fantasy, ve kterých vystupují drsné ženské. Čtvrtá děvka, její románová prvotina, vypráví příběh o snahách mladé dívky najít pravdu, aby mohla včas zachránit svět poté, co na něj omylem vypustí pradávnou démonku, jež se chce pomstít samotnému Bohu.

EV vyrůstala na venkově u lesa, kde si už v raném věku oblíbila Pohádky bratří Grimmů, díky nimž se u ní rozvinula nevyzpytatelná představivost a neutuchající zájem o morbiditu.

Když EV zrovna nepíše něco děsivého, tráví čas dlouhými procházkami po hřbitovech a strašidelných domech. Sbírá umělecká díla s lebkami a další předměty spojené se smrtí. Když dostane chuť na dobrodružství, ráda cestuje po netradičních atrakcích, například skutečně viděla největší klubko špagátu v Minnesotě.

EV se ráda inspiruje v mytologii, pohádkách a historii, jejichž jádro považuje pro potřeby svých příběhů za pravdivé. Co se strašidelných věcí týče, nemá žádné zábrany a nebojí se krvavých scén. Stejně jako Frankenstein i ona ráda experimentuje a skládá své příběhy kousek po kousku, dokud nedýchají vlastním životem. EV doufá, že vás její monstra budou bavit tak moc, jako ji baví je vymýšlet.

EV Knight u nakladatelství Golden Dog

Čtvrtá děvka