Elizabeth Engstrom

Elizabeth Engstrom
Foto: Mary Bartnikowski (web Elizabeth Engstrom)

Elizabeth Engstrom (* 1951) vyrůstala v Park Ridge ve státě Illinois (předměstí Chicaga, kde žila se svým otcem) a v Kaysville v Utahu (severně od Salt Lake City, kde žila se svou matkou). Po absolvování střední školy v Illinois se vydala na západ, kde hledala přijatelné počasí, a nakonec se usadila v Honolulu. Navštěvovala vysokou školu a pracovala jako reklamní copywriter.

Po osmi letech na Oahu se přestěhovala na Maui, našla si obchodního partnera a otevřela si reklamní agenturu. Po jednom manželovi, dvou dětech a pěti letech agenturu prodala svému partnerovi. Měla dostatek financí, aby se pokusila psát beletrii na plný úvazek, což byl její celoživotní sen. S pomocí svého mentora, velikána science fiction Theodora Sturgeona, vydala knihu Když nás temnota miluje. Od té doby napsala dalších patnáct knih a vyučovala psaní na oregonských vysokých školách a na spisovatelských konferencích a sjezdech po celém světě.

V roce 1986 se Engstrom přestěhovala do Oregonu, kde žije se svým manželem Alem Crattym, legendárním rybářem štik. V srdci je introvert, přesto se občas objeví na veřejnosti. Vede kurzy psaní románů či povídek nebo promlouvá na spisovatelském sjezdu či konferenci.

Elizabeth Engstrom v nakladatelství Golden Dog

Když nás temnota miluje