Petr Švec

Petr Švec
Foto: archiv autora

Petr Švec se narodil 31. 8. 1984 v Pardubicích, kde prožil většinu svého života.

Nikdy nepatřil mezi množinu dětí, které už od malička vědí, čím chtějí být, až vyrostou. Hasič? Kosmonaut? Herec? Kdepak, on jen krčil rameny a hypnotizoval špičky svých ošoupaných tenisek. Možná v nich hledal svoji budoucnost (odtud jméno Švec).

Šití bot vyžadovalo léta praxe a přednost tak dostalo gymnázium. Získal tím další čtyři roky, aby zjistil, čím si vlastně bude vydělávat na chleba.

Během studií na vysoké škole začal vášnivě číst a narazil na pána jménem Stephen King, který ho donutil přemýšlet o psaní.

Přes den pracuje jako manažer v bankovním sektoru, po večerech pak dumá nad příběhy, co prahnou po tom, aby je pustil ven. Je otcem malého skřítka Matěje, kterého si patřičně hýčká.

Do hlubin tvůrčího psaní vstoupil v roce 2012, kdy začal publikovat online povídky. V roce 2017 vyšla jeho prvotina Otrávené duše. V roce 2022 napsal povídku Čert, se kterou uspěl v literární soutěži o nejlepší hororové povídky, jejichž antologie vyšla v lednu 2023 pod názvem V hrůze a krvi zrozeni. Jeho druhá samostatná kniha s názvem Rovnováha spatřila světlo světa v dubnu 2023. Srdce mu bije pro hororový žánr, jednoho krásného dne by však rád vydal pohádkovou knihu pro děti.

Petr Švec v nakladatelství Golden Dog

Rovnováha