Nakladatelé na Startovači

Na Startovači se pod jménem “Linka 451 aneb Zachraňte knížky!” objevil hodně zajímavý projekt. Stojí za ním Mikoláš Tuček z BLate Night Show a čeští menší nakladatelé. Popis projektu přejímáme přímo z kampaně:

Přišli jsme s nápadem, že by skrze crowdfunding nakladatelé prodávali balíčky produktů s překvapením. Lidé tak mohou podpořit nakladatele, který jim přinesl oblíbené knížky nebo komiksy a dokonce ještě něco dostanou! To je v podstatě tzv. loot box – krabička s překvapením, které vám na oplátku pošle ten nakladatel, kterého jste podpořili. A to se vyplatí! Vám oběma. 

Projektu jsme se také hned zúčastnili a přidali vlastní balíček:

GOLDEN DOG: HORORY – Balíček obsahuje celou naši hororovou a thrillerovou řadu (celkem 6 knih a 1 časopis) a k tomu ještě dvě akční knihy na odlehčení. Do balíčku navíc přidáme jednu knihu jako bonus. Vše od českých autorů, které stojí za to poznat.

I když by se mohlo znát, že to pro nás až tak přínosné není, ve skutečnosti z tohoto projektu budeme mít jako nakladatelství zhruba stejné finance jako ve chvíli, kdybyste si knihy koupili v klasickém knihkupectví. Tady dostáváme celou částku, tedy 1 000 Kč za balíček, ale vy máte knihy za bezkonkurenční ceny.

Zde malá videoupoutávka, abyste i viděli člověka, který za nakladatelstvím Golden Dog stojí:

Na závěr bych vás rád poprosil, pokud je to možné, sdílejte tento projekt, sdílejte informace o svých oblíbených knihách, mluvte o svých oblíbených nakladatelích. A nebojte se nám napsat třeba na e-mail [email protected] anebo na našem Facebooku či Instagramu (@goldendogbooks). A vždycky nás můžete podpořit tak, že si knihy zakoupíte přímo v našem e-shopu.

Díky za vaši podporu a že jste s námi! Děkujeme i všem, kteří nás podporují bez ohledu na akce a stále se k nám vracejí!

Martin Štefko