Erik Hofstatter

Erik Hofstatter
Zdroj: Archiv autora

Erik Hofstatter je autorem brakového hororu a členem Horror Writers Association. Narodil se v divokých krajích České republiky, putoval po Evropě, až nakonec dorazil k anglickým břehům, kde studoval kreativní psaní na London School of Journalism. Nyní žije v Kentu, kde se s ním můžete setkat při konzumaci velkého množství medoviny a tyranizování místních venkovanů.

Mezi jeho díla patří The Pariahs, Amaranthine and Other Stories, Katerina a Moribund Tales. Díky svému brzkému přestěhování do Velké Británie a studiu na anglické škole začal publikovat v angličtině a v České republice je tak v podstatě neznámý. Díky nakladatelství Golden Dog se poprvé dostává jako autor hororů i na trh ve své rodné zemi. Jeho tvorba se vyznačuje využíváním béčkových námětů, s kterými skvěle pracuje. Ve svých dílech ukazuje, že brakový horor není pejorativní označení.

První Erikovou knihou, která se na českém trhu objevila, je Vzácný druh (původně vyšlo jako Rare Breeds v roce 2016 u nakladatelství Dark Silo Press) a je součástí edice Zrnka temnoty, kde jsou vydávány knihy, jež jsou svým rozsahem novelami.

Erika můžete sledovat na následujících sítích:

Webové stránky: www.erikhofstatter.net

Twitter a Instagram: @ErikHofstatter

Facebook: www.facebook.com/erikhofstatter

Erik Hofstatter v nakladatelství Golden Dog

Vzácný druh