Zrnka temnoty

Snad každý autor má v šuplíku něco, co není ani román, ani krátká povídka. Jednoduše něco mezi tím, co samostatně na první pohled nevydá na celou knihu. Jenže v Golden Dog si myslíme, že i tenhle ne až tak krátký a ne až tak dlouhý příběh je možné vydat samostatně. A právě na to se soustředí nová edice Zrnka temnoty.

Zrnka temnoty budou knihy s příběhy do 150 stran. Jedná se o speciální edici hororového čtení, která by měla vycházet zhruba co dva měsíce s tím, že první kniha vyjde v listopadu 2021, další pak bude následovat v únoru 2022. A pak už se dvouměsíční interval pokusíme držet pravidelně.

Každá kniha v edici představí uzavřený příběh jiného autora nebo autorky, a to jak z místních luhů a hájů, tak i ze zahraničí. A aby to bylo trochu stylové, začínáme právě tuzemskou tvorbou. První knihou v edici je totiž Oko čarodějnice Nelly Černohorské.

Těšit se můžete na různorodé hororové příběhy. Začínáme sice čarodějnickým hororem, ale rozhodně se nechceme držet jen jednoho tématu, jak naznačují i další knihy, které v rámci edice vyjdou. V roce 2022 se můžete těšit na následující autory (u některých ještě není rozhodnuto o českém názvu):

  • Únor 2022 – Erik Hofstatter: Vzácný druh (Rare Breeds, původně 2016)
  • Duben 2022 – Ross Jeffery: Zůstanou jenom skvrny (Only the Stains Remain, původně 2021)
  • Červen 2022 – Kristina Haidingerová: V rozkvětu
  • Srpen 2022 – Daniel Volpe: Billy Silver (původně 2020)
  • Říjen 2022 – Jiří Sivok: Líp už bylo
  • Prosinec 2022 – Kealan Patrick Burke: Sour Candy (původně 2015)

Už pro vás připravujeme kousky i na rok 2023, protože je toho dost zajímavého, co vám chceme ještě představit.