Červi v hlavě: Palčivá otázka, zda jsem svědkem paranormálního jevu, má odpověď nadosah

Máte pocit, že se kolem vás dějí nevysvětlitelné věci? V hlavě vám hlodají červi, jestli se na vás přilepil, nebo nepřilepil duch? Odpověď můžete zjistit za chvilku. Co k tomu budete potřebovat?

Zdroj fotografie: Pigsels

Paranormální aktivity společnost odjakživa rozdělují na dva tábory. Jedni jsou přesvědčeni o tom, že nadpřirozené entity i nevysvětlitelné jevy existují, jiní patří mezi věčné popírače a přesvědčit se nenechají… Alespoň do doby, než se sami stanou svědky zázraku. Většina lidí se s druhým světem zaživa nesetká, někteří s ním ale mají tu čest, a dokonce jsou tací, jejichž zvědavost je silnější než přirozený strach a záhadným jevům jdou naproti, ať už sami, nebo pod vedením zkušenějších. Můžete to zkusit i vy, ale buďte opatrní…

Děje se to…

„Koupili jsme domek, byl sice starší, ale vypadal zcela neškodně. Nezačalo to hned, jenže postupem času jsem se v něm přestala cítit dobře. Kolem poloviny dubna se moje dcera Maruška začala zničehonic rozhlížet okolo sebe a občas se zamračila směrem k oknu anebo ke dveřím. Maminko, proč sem chodí ten pán, ptala se mě. Jaký? Nevěděla jsem, ale dcera povídala, že nás – mě – pozoruje, že chodí i k ní do pokoje a divně smrdí. Nevěřila jsem jí, viděla ho jen ona, ale pak to na nás zaútočilo.“

Kateřina

haunted_house_pxfuel
Není od věci, když se o nemovitosti, již chcete koupit, předem informujete. Její minulost může být temná. Zdroj fotografie: Pxfuel

Takových příběhů je plný nejen internet, například v rámci různých diskusí, ale někdy si historku vyslechnete mezi čtyřma očima. Nebo zrovna můžete patřit mezi lidi, jichž se zkušenost přímo dotýká. Chcete vědět, jestli máte neznámého spolubydlícího? Stačí se zeptat.

„V noci mě vzbudil rytmický zvuk, ťukání a opakující se vrzání. Můj mozek to vnímal jako pozůstatek snu, ale zvuk neustával ani po probuzení. Bylo to houpací křeslo. Pohybovalo se s železnou pravidelností a při každém pohybu vzad narazilo opěradlo do topení. Když jsem stiskla plastový vypínač světla, nic se nestalo. Místnost zůstávala dál ponořená do tmy, ale křeslo se zhouplo prudčeji, až topení rezonovalo. Na okamžik jako kdybych v něm spatřila sedět průsvitně šedou postavu. Přízrak ke mně natáhl ruku a zmizel. To křeslo patřilo mrtvému otci mé kamarádky.“

Jolana

Než začnete, ukliďte si

Pokud jste si jistí, že za nevysvětlitelné jevy ve vašem domě nemůže například křivá podlaha, vibrace projíždějícího vlaku nebo nedaleký odstřel, což může způsobit samovolné otevírání skříní, popadané obrazy či nádobí apod., možná u vás skutečně straší. Kromě toho, že se pokusíte seznámit s historií místa, by jako základ mohla posloužit kamera (s nočním viděním, IP kamera aj.), která vidí za vás, jestliže spíte nebo nejste doma. Než se však do samotného natáčení pustíte, je třeba pořádně uklidit.

Pavučiny, prach a přítomnost hmyzu mohou znedůvěryhodnit pořízené kamerové záznamy i fotografie. Zdroj fotografie: Pexels

Říká se, že přítomnost entit kromě jiného doprovází jev známý jako orb (úkaz malého, rychle letícího kulovitého útvaru, co připomíná kometu s chvostem). Orby i případné pohyby mlžných postav se však často zaměňují s letícími smítky prachu, vlající pavučinou či hmyzem. Pořádek je tedy na místě. Pokud se rozhodnete pro komunikaci, dobře poslouží technika v podobě osvědčených Spirit boxů.

Nic není zadarmo

Mějte však na paměti, že začnete-li s kontaktem, ve valné většině případů od vás bude druhá strana něco očekávat, například pomoc, zvlášť děje-li se tak na místě, kde pravidelně pobýváte (doma, na chatě). Přistupujte k těmto jevům s úctou, entity se dokážou rozhněvat.

Lovci duchů používají speciální přístroje. Zdroj fotografie: Pxfuel

Základní technika, která odhalí entitu

Každý lovec duchů má své oblíbené přístroje a jistý návod, jak s nimi zacházet lze odkoukat z různých videí na YouTube, rozhodnete-li se pro vyšetřování na vlastní pěst. K těm základním patří následující:

Spirit box

Spirit box je základním přístrojem využívaným profesionály a slouží ke komunikaci s duchy. Děje se tak pomocí rychlého střídání rádiových stanic tak, aby vznikl bílý šum, s jehož pomocí jsou entity schopné hovořit. Abyste si byli skutečně jistí, že mluvíte s entitou, ptejte se na otázky, na něž odpověď můžete znát jen vy, tím si ověříte, že nedošlo k zachycení špatného signálu (rádio, vysílačka).

Reproduktory se zabudovaným diktafonem

Tyto reproduktory se kombinují se Spirit boxy a umožňují nahrávání zvukového záznamu ze Spirit boxu spolu s odpověďmi entit. Oproti reproduktorům instalovaným do Spirit boxů jsou hlasitější a zajistí kvalitnější zvuk. Kromě toho nahrávky umí znovu přehrát.

Detektor elektromagnetického pole (Ghostmetr)

Detektor zajišťuje údaje související se změnami elektromagnetického pole. Tím dokáže zachytit přítomnost entit, které ho svou aktivitou významně ovlivňují.

Laserový teploměr

Není od věci mít po ruce také laserový teploměr. Je známo, že přítomnost entit náhle vychyluje okolní teplotu od normálu, pocitově někdy až o 10 °C. Jsou velmi přesné a některé mají zabudovanou paměť.

Generátor elektromagnetického pole

Fajnšmekři jistě ocení i generátor elektromagnetického pole neboli Para pumpu, která je jakýmsi magnetem na duchy. Používá se v případech, kdy je třeba EM pole posílit. Nezřídka se tento generátor používá i tehdy, kdy chceme pořídit fotografie. Vzhledem k tomu, že pumpa nabíjí elektromagnetické pole opravdu nevídaným způsobem, stává se, že přitáhne také entity z okolí. Není dobré zdržovat se v její blízkosti delší dobu, je-li zapnutá, protože negativně působí na lidský organismus.

Je libo magnet na duchy? Co takhle panenka, která má dlouhou historii a může být posedlá? Zdroj fotografie: Pigsels

Zvrhlá… hračka

Věděli jste, že můžete mít tak trochu „2 v 1“? Na trhu jsou k dostání speciální panenky (Haunted Trigger Doll). Jedná se o panenky s historií, které jsou vylepšené o moderní technologie. Tyto panenky se získávají například z různých pozůstalostí, takže nikdo neví, komu přesně patřily a čeho byly svědky. Také o nich se tvrdí, že jsou magnetem na duchy, zvláště zemřelých dětí a matek. Některé také mohou být přímo posedlé. Sami výrobci od případných nesnází dávají ruce pryč a říkají: „Přesné údaje o minulosti panenek nemáme, takže odpovědnost za případné problémy s vazbami neneseme.“

Haunted Trigger Doll jsou starožitné kousky, jejichž opotřebovaný vzhled byl zachován a uchovaly se i některé původní části, jako porcelánová hlava. K tomu jsou vybaveny špičkovou technikou. Mají elektrostatický senzor, měřič EMP s rozsahem vzorkování 30–20 000 Hz, pomocí čehož jsme schopni sledovat pohyb ducha v místnosti. Oči mají LED podsvícení a hrudník zobrazovací LED diody, dále reaguje na změny okolní teploty. Panenka taktéž umožňuje komunikaci s duchy, a to formou blikání diod. Doporučuje se pokládat jednoduché otázky, které směřují k odpovědi ano/ne.

* * *

Neberte svůj výzkum na lehkou váhu. Nezapomeňte, že se přiživují i na vašem strachu, navíc nikdy nevíte, na co narazíte. Některé věci je lepší přenechat odborníkům, zvlášť máte-li pocit, že entita je zlá. To se projevuje především nevysvětlitelným zápachem (hnůj, výkaly, síra) a fyzickými i psychickými útoky na členy domácnosti.

Přesto… pokud si netroufáte střetnout se s těmito bytostmi v reálu, ale toužíte po bezpečném mrazení v zádech, zveme vás k četbě nejen duchařských příběhů, ale i hororů, v nichž potkáte něco horšího, než jsou duchové či revenanti. Začít můžete třeba už s nevšední povídkovou sbírkou Červi v hlavě, kde se to přízraky, hřbitovy a hrůznými tajemstvími přímo hemží.

Paranormální aktivity zachycené na kameru

Zdroj videa: YouTube

Zdroje:

Lov duchů, Ghost-shop, Walking with Ghost @ Funky Lighting

Autor článku: Nelly Černohorská

Co by vás také mohlo zajímat?