Veronika Fiedlerová

Veronika Fiedlerová
Foto: Veroničin domácí archiv z doby covidové

Veronika Fiedlerová (*1985) se narodila v Moravské Třebové, sudetském maloměstě opředeném legendami o morových ranách, mrtvé milence ukradené z hrobu a tajemné egyptské mumii. S takovým rodištěm se cítila předurčena k vyprávění napínavých příběhů už od dětství. Naplno se však psaní začala věnovat až v průběhu rodičovské dovolené.

Žije s rodinou a dvěma kočkami v podlibavské vísce, kde se mlhou plíží dávno zahubení vlci, z lesnatých kopců se ozývá střelba, nebe křižují stíhačky a ze země občas vyleze nějaká ta mátoha.

Publikovala své povídky Prázdná houpačka (časopis Howard č. 29, který najdete dostupný on-line), Kozlí pramen (vyšla v časopise Pevnost 03/2019) a Návrat postapokalyptického otce (uveřejněna byla ve sborníku Krajina háďat 2019).

Kravín, vítěznou povídku soutěže Rokle šeré smrti, najdete na našem YouTube v její audioverzi.

Pozdravy záhrobí jsou její románová prvotina. Pracovní náplní Benedikta Klausnera je odhalování pojistných podvodníků. K jejich dopadení používá neobvyklé metody – vidí do minulosti a rozmlouvá se záhrobím. Své schopnosti úspěšně tají až do chvíle, kdy podnikatel Mlynář zabije svou dobře pojištěnou manželku. Usvědčení vraha pak přestává být otázkou peněz a stává se pro Benedikta osobní záležitostí.

Veronika Fiedlerová v nakladatelství Golden Dog

Pozdravy záhrobí

Ozvěny záhrobí

Pomiluj smrt