ROZHOVOR: Daniel Volpe

Daniel J. Volpe je jeden z těch drsnějších autorů, takže se v jeho případě rozhodně na nějaký ten literární čajíček těšit nemůžete. Však se můžete sami přesvědčit knihou Billy Silver. Co na sebe prozradil? Článek ROZHOVOR: Daniel Volpe připravila Ivana Gašparíková.

Daniel Volpe
Zdroj: Archiv autora

Jaký jste ve skutečném světě? Čemu se věnujete a jaké jsou vaše neřesti?

Jsem rodinný typ, mám manželku a dvě děti. Mám normální práci, která mi bere hodně času. Když nepracuji, užívám si hraní videoher s dětmi, posiluji, střílím, lovím a rybařím.

Proč si myslíte, že lidi přitahuje násilí?

Myslím si, že většina čtenářů ráda vidí tu nejhorší podobu lidskosti v beletrii. Nabízí to únik od hororů skutečného života.

Jste fanouškem nějaké chronicky známě filmové nebo knižní série? A co vás na ni okouzlilo?

Jsem obrovský fanoušek série Kolo času (té knižní, ne televizní). Fantasy jsem vždycky miloval stejně jako horor a tyhle knihy považuji za jedny z nejlepších vůbec.

Trest smrti… ano, nebo ne?

Ano, pokud je vzhledem ke zločinu opodstatněný.

Jste autorem pro každého? Komu byste se rozhodně nedoporučil?

Já si myslím, že jsem autor pro všechny, ale moje knihy nejsou. Jsem velmi přátelský a rád se se svými fanoušky setkávám. Na druhou stranu moje knihy opravdu pro každého nejsou. Pokud jste milovníci hororu, budete za schůdné považovat tak jednu dvě mé knihy. Pokud ale máte rádi horor víc hardcore, jsem váš člověk.

Kdo je Billy Silver (hlavní postava novely Billy Silver, Golden Dog, 2022). Kam nás tento muž zavede a co s ním čtenář prožije?

Billy Silver je podřadná existence, narkoman a alkoholik. Je zpěvákem kapely Shit Fist a je hnusný ke všem ve svém okolí. Billymu chybí peníze a rozhodne se, že nabídnout své tělo jako plátno do tetovacího salonu je snadný způsob, jak si vydělat peníze. No, úplně mu to nevyjde.

Billy Silver

Co vás přivedlo k extrémnímu hororu? Kdy jste si řekl, že je to žánr, který chcete psát?

Myslím, že když jsem poprvé četl něco od Edwarda Leeho, a uvědomil jsem si, že takové knihy skutečně existují. Když jsem si sedl a začal psát Billyho Silvera, věděl jsem, že je to něco, v čem jsem na rozdíl od tradičního hororu dobrý. Navíc mě opravdu bavilo psát všechny ty hnusy.

Četl jste něco, z čeho jste měl husí kůži, nebo jste vůči tomu imunní?

Myslím, že nejděsivější příběh, jaký jsem kdy četl a který mi vyvolal husí kůži, je Kostlivec od Stephena Kinga. Je důvod, proč je ten chlap tam, kde je, a to právem.

Kde má Daniel J. Volpe hranice? Co víte, že v rámci hororu nikdy nenapíšete?

Nikdy nenapíšu scénu, kde by byl sex s dítětem. Může se odehrávat “mimo záběr”, ale nikdy ho nebudu popisovat do detailů. A v podstatě všechno ostatní je za mě v pohodě.

Na čem aktuálně pracujete? A jaké máte ještě plány do konce roku?

Neustále dělám na různých projektech, které se objeví. V současné době píšu pokračování svého románu Left to You. Do konce roku 2022 mi v nakladatelství D&T vyjde pokračování novely A Gift of Death s názvem Black Hearts and Red Teeth. Příští rok pro mě bude zatím největší, čeká mě několik úžasných spoluprací, pokračování a začátek série.

Raději byste se nechal rozčtvrtit koňmi, nebo lámat v kole?

Do prdele, oba způsoby jsou na hovno, ale vyberu koně a budu doufat, že jeden z nich bude opravdu silný a roztrhne mě vejpůl.

Existuje nějaký moment, který vás donutil uvažovat o tom, že je nebezpečné být spisovatelem?

Ne, zatím ne a doufám, že nikdy nic takového nenastane. Většina mých čtenářů byla úžasná a těch pár, kteří byli trochu praštění, jsem zablokoval.

Děkuji za rozhovor!