Monica J. O’Rourke

Foto: Autorčin soukromý archiv

Monica J. O’Rourke píše především povídky, na svém kontě jich má již více jak sto, které vyšly v různých magazínech jako Postscripts, Nasty Piece of Work, Fangoria, Flesh & Blood, Nemonymous a Brutarian. Publikovala také v antologiích Horror for Good (sbírka pro charitu) nebo The Mammoth Book of the Kama Sutra. Spolu s Wrathem Jamesem Writem napsala knihy Poisoning Eros I a Poisoning Eros II. Ze samostatné tvorby pak lze jmenovat romány Suffer the Flesh a What Happens in the Darkness. Z povídkových sbírek je to In the End, Only Darkness.

Tvorba Monicy J. O’Rourke ráda používá brutalitu a násilné scény spolu s erotikou. Hranice mezi oběma světy se mnohdy stírají ve scénách, které vám pohnou žaludkem, útočí na váš vkus. Je možné, že některé její povídky nerozdýcháte. Ale varovali jsme vás. A varování je i na jejích knihách. Ona je Monica milá žena, jak se dočtete v rozhovoru s ní, ale její tvorba je prostě extrémní. Monica je také editorkou a korektorkou.

Nakladatelství Golden Dog vydává v květnu 2021 její román Utrpení těla (Suffer the Flesh, 2002) spolu s povídkami Jasmín a česnek (Jasmine and Garlic) a Pokus s podstatou lidství (An Experiment in Human Nature).

Monica J. O’Rourke v nakladatelství Golden Dog

Utrpení těla