Martin Štefko

Martin Štefko
Foto: Jiří Šeda

Martin Štefko se narodil v roce 1986 v Českém Krumlově, kde žil až do svých 26 let. Od tohoto roku žije nedaleko Českých Budějovic – trochu na venkově, aby měl klid, ale zase ne tak daleko, aby v zimě zapadal sněhem. Zde se věnuje svojí práci. Kromě toho se od svých zhruba patnácti let věnuje vlastní, beletristické tvorbě.

Nejprve doma v knihovně objevil foglarovky, ale na střední škole se v knihovně setkal s takovými autory, jako jsou Frank Herbert, Stephen King, Brian Lumley nebo P. K. Dick. Fantastická literatura mu učarovala a ve své tvorbě se zaměřuje na různé formy hororu, thrilleru, sci-fi a fantasy. Není žánrově vyhraněný, v některých případech se mu – hlavně v poslední době – daří dokonce od fantastických prvků ve své tvorbě upustit.

V roce 2014 si Martin Štefko splnil sen, když vydal knihu Mrtví kráčí po zemi, která se stala jeho románovou prvotinou. Od té chvíle věděl, že chce vydávat knihy, především tedy vlastní, ale případně i knihy jiných autorů. Kromě psaní jsou pak jeho zálibami film a knihy, v posledních letech zejména komiksy, kterým věnuje velké množství času.

Povídková tvorba

S jeho povídkami jste se mohli setkat v těchto knihách:

Golden Dog vydal tyto knihy Martina Štefka

Mrtví kráčí po zemi (pouze elektronicky)

Nikdy se nepřestala usmívat (2015, 2021)

Agentura: První tým (2016)

Mrtví kráčí po zemi: Život v ráji (2017)

Zatracenci (2018)

Agentura: Střepy minulosti (2019)

Mrtvé ženy (2020)

Farma zrůd (2022)