Václav Votruba

Václav Votruba
Foto: Petra Votrubová

Václav Votruba (*1987) se narodil v Domažlicích, odkud se v 19 letech přestěhoval do Českých Budějovic, které mu učarovaly. Několik let byl profesionálním novinářem, dnes se živí především jako copywriter a fotograf. Kromě toho je muzikantem a v neposlední řadě aktivním spisovatelem.

V roce 2016 vydal svůj první román Na pokraji a první díl hudební publikace Kniha kovu, která získala ocenění Břitva za nejlepší tuzemskou rockovou knihu roku. Druhý díl vyšel v roce 2017, třetí o rok později (také získal cenu Břitva). K hudebním publikacím patří ještě kniha mapující pětapadesát nahrávek s ženským zpěvem Monumenty I. (2019), výročně vzpomínková Dark Angels: Patnáct let v temnotách (2019) či biografie Dělníci kovu I: Necrocock (2020).

Na vlastní beletristickou tvorbu navázal dvoudílnou sbírkou lokálních strašidelných příběhů Šumavský Děs (2017) a Šumavský Děs II (2018), psychologickým hororovým thrillerem Insomnie (2018) a blackmetalovým hororovým thrillerem Krev černých vran (2019). Šumavský Děs: Paměti okultní je první samostatnou knihou, kterou vydává pod nakladatelstvím Golden Dog. S jeho povídkou jste se však mohli setkat již ve sbírce Jihočeský horor (2021).

V poslední době se věnuje svému podcastu s názvem Vencova zašívárna, kde vede neformální rozhovory se zajímavými osobnostmi z nejrůznějších oblastí.

Václav Votruba u Golden Dogu

Šumavský Děs: Paměti okultní