UKÁZKA: Smrt bývá nehezká

Kniha Smrt bývá nehezká se chystá k oficiálnímu vydání, které jsme stanovili na 23. října 2020. Tento den bude mít kniha i svůj křest, a to v Českých Budějovicích v knihkupectví Kanzelsberger, pokud situace v zemi dá… Knihu můžete v předprodeji zakoupit v našem eshopu.

Zatím si můžete přečíst níže uvedenou krákou ukázku, anebo rovnou mrknout na video trailer!

Bazarová kráska. Tak jí Skála říkal, vzpomněl si.

Odemkl a nasedl do jejích útrob. Plíce mu vyprávěly těžký příběh zatuchlého vzduchu a on si vzpomněl na Hanu Sládkovou, která mu v Táboře věnovala chvíli.

Vlastně jednou řekl, že to uvnitř smrdí, jako by tam někdo umřel.

Otočil klíčkem v zapalování a sierra se znovu shledala se svým majitelem.

Cestou domů se neustále díval do zpětného zrcátka. Nepamatoval si noční můru z předešlé noci, přesto očekával, že tam mrtvého zahlédne. Díval se do toho skla a husina mu okupovala záda.

Představoval si, jak se dívá do rosolovitého bělma očí oživlé mrtvoly. Úplně cítil umrlcův pohled do zad a jeho dech. Přerývaný a sípavý – pokud tedy mrtví vůbec nějaký dech mít mohou.

Slyšel bublání obnažených houbovitých plic a představivost hrála poctivé divadlo s přesnými kulisami. Za oponou mysli prezentovala fantazie, jak z vybledlých laloků dýchacího orgánu visí cáry zeleného hlenu táhnoucí se dolů až na stehna mrtvého, kde zanechávala flek na modrých džínsách. Síla imaginace v něm vyvolávala hrůzné představy. Jako by slyšel zvuk nebožtíkových podříznutých rukou, jak, kap, kap, odkapává krev na sedačku, kde se vpíjí a Bazarová kráska ji s chutí polyká.