O nás


Edice Golden Dog se zaměřuje především na žánry hororu, thrilleru, fantasy a science fiction literatury. Jedním z cílů je podpořit české hororové autory a vydávat je pod jednotnou značkou a spojit je tak v soběstačnou a fungující skupinu autorů.

 

Nakladatelství Martin Štefko je malé nakladatelství vytvořené okolo autora Martina Štefka, který je provozovatelem a vlastníkem. Martin Štefko je spisovatel, který se věnuje zejména fantastické literatuře a v minulosti jste se mohli setkat s jeho povídkami v knihách „Antologie českého hororu“ (díly 2 až 5), v knihách „Technokouzla aneb příběhy z jiných světů“ nebo „Pěna dějin aneb Příběhy, které se nestaly (?)“.

 

V roce 2014 Martin vydal svou první knihu s názvem „Mrtví kráčí po zemi“. Od tohoto románu byla jen krátká cesta k tomu, aby vzniklo nakladatelství Martin Štefko a jeho edice Golden Dog a Martin se stal vydavatelem. Důvod je jednoduchý – chce vydávat svoje knihy tak, aby to bylo co nejlepší, kdy rozhodující je autorský záměr, nikoli komerční snahy jiných nakladatelství.

 

Na Golden Dog se dívejte jako na autorskou značku, která se snaží dát prostor nadaným autorům, kteří chtějí vydávat svoje knihy tak, jak si sami myslí, že je to nejlepší, chtějí své čtenáře bavit, děsit, ohromit, a to vše se zaměřením na individuálním přístup k čtenářům při zajímavých cenách.