Lucy Taylor

Lucy Taylor
Foto: Archiv autorky

Lucy Taylor je americkou autorkou románů a povídek, které byly vydány v samostatných sbírkách i antologiích. Její povídky se objevily v antologiích jako Fright Mare (povídka Dead Messengers), Into Painfreak (povídka He Who Whispers the Dead Back to Life) nebo Peel Back the Skin (povídka Moth Frenzy). Na stránkách Tor.com poprvé v roce 2017 publikovala povídku Sweetlings (Zlatíčka – součást knihy Vztek a další příběhy).

Vzhledem k tomu, že autorka se více zaměřuje právě na kratší formát, rozhodlo se nakladatelství Golden Dog, že autorku představí právě prostřednictvím jejích povídek. V knize Vztek a další příběhy najdete především její novější povídky, které publikovala jak knižně, tak některé původně i elektronicky. Rozhodně se ale nejedná jen o povídkářku, jak naznačují i její románové úspěchy.

Lucyiny sbírky povídek Close to the Bone (1993) a The Flesh Artist (1994) získaly nominace na cenu Brama Stokera. Její první román The Safety of Unknown Cities, který vyšel v roce 1995, získal cenu Brama Stokera za nejlepší autorskou prvotinu. Obdržel také International Horror Guild Award za nejlepší prvotinu a Deathrealm Award za nejlepší román.

Lucy Taylor žije kdesi v poušti za Santa Fe v Novém Mexiku.

Lucy Taylor v nakladatelství Golden Dog

Vztek a další příběhy

Sklíčenost